Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yıldırım’da Şehit Yusuf Sel Parkı hizmete açıldı

Yıldırım Belediyesi Şehit Yusuf Sel Parkı’nı hizmete açtı. Yıldırım’a 1,5 milyon metrekare etkin yeni yeşil alan kazandırma maksadı çerçevesinde; 31’i yeni park, 40’ı sil baştan yenilenen park, 5 orman parkı ve 2 millet bahçesi olmak üzere 78 proje …

Yıldırım Belediyesi Şehit Yusuf

Yıldırım Belediyesi Şehit Yusuf Sel Parkı’nı hizmete açtı.

Yıldırım’a 1,5 milyon metrekare faal yeni yeşil alan kazandırma gayesi çerçevesinde; 31’i yeni park, 40’ı sil baştan yenilenen park, 5 orman parkı ve 2 millet bahçesi olmak üzere 78 proje kazandıran Yıldırım Belediyesi’nin yeni oluşturduğu yeşil alan ölçüsü 1 milyon metrekareyi geçti. Yıldırım Belediyesi’nin 32’nci parkı olarak ilçeye kazandırdığı Şehit Yusuf Sel Parkı hizmete açıldı. Açılışa Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Fethi Yıldız, Yıldırım İlçe Kaymakamı Metin Esen, AK Parti Yıldırım İlçe Lideri İrfan Akkaya, İlçe Emniyet Müdürü Sakip Yalta, İlçe Sıhhat Müdürü Ferhat Ekinci, şehit ve gazi dernekleri temsilcileri, şehit ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Şehirlerin hayat kalitelerinin belirlenmesinde öncelikli kriterlerden birisinin ‘kişi başına düşen yeşil alan miktarı’ olduğunu hatırlatan Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, “Biz bu niyet ile ilçemizdeki yeşil alan ölçüsünü kişi başı bir metrekare yükseltmek kanısıyla 700 bin metrekare yeni yeşil alan gayesi koymuştuk. Büyükşehir Belediyemiz ile Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mızın dayanağı ile kısa müddette tamamladıktan sonra gayemizi 1,5 milyon metrekare olarak güncelledik. Bunun da 1 milyon metrekaresini tamamladık” dedi.

Yeşil Yıldırım yolunda değerli bir adım daha atmanın memnunluğunu yaşadıklarını belirten Lider Yılmaz, “Bugün hem yeni bir alanı ilçemize kazandırıyoruz hem de şehidimiz Yusuf Sel’e vefa borcumuzu bir nebze de olsa yerine getirmiş oluyoruz. 2 bin 144 metrekarelik alana sahip parkımızın bin 195 metrekaresi yeşil alandan oluşuyor. Ayrıyeten parkımızı yeraltı damlama ve yağmurlama sulama sistemlerini entegre bir formda kullanılarak su tüketimini azaltacak halde planladık. Güzel uğurlu olsun” diye konuştu.

Yıldırım’da hoş hizmetlere imza atıldığını vurgulayan Yıldırım İlçe Kaymakamı Metin Esen, “Bölgeyi çok güzel bilen ve nokta atışı hizmetler götüren Yıldırım Belediye Liderimiz Oktay Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Vatan uğruna, kutsal pahalar uğruna canını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Oktay Liderimiz ve grubunu de tebrik ediyorum” dedi. Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Fethi Yıldız, “Dünyanın hiçbir kenti bir renkle anılmamakta. Sadece yeşil rengi Bursa ile özdeşleşmiştir. Yeşil kimliğine katkı sağlayan Yıldırım Belediye Liderimiz Oktay Yılmaz’ı tebrik ediyorum. Canını vatan için feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” kelamlarını kullandı.

BURSA Haberleri

Güncel MAHALLÎ HABER

Yıldırım’da Şehit Yusuf Sel Parkı hizmete açıldı

Yıldırım’da Şehit Yusuf Sel Parkı hizmete açıldı

Yıldırım’da Şehit Yusuf Sel Parkı hizmete açıldı

Yıldırım’da Şehit Yusuf Sel Parkı hizmete açıldı

Yıldırım’da Şehit Yusuf Sel Parkı hizmete açıldı