Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Futuremark 2023 start-up yarışması düzenlendi

Futuremark 2023 start-up müsabakası düzenlendi. Yarışın odak noktaları ‘üretim teknolojileri’, ‘sürdürülebilirlik’ ve ‘ticari operasyonlar’ oldu. Futuremark 2023 start-up yarışı düzenlendi. MEXT Teknoloji Merkezi’nde 15 Aralık’ta düzenlenen …

Futuremark 2023 start-up müsabakası

Futuremark 2023 start-up yarışı düzenlendi. Müsabakanın odak noktaları ‘üretim teknolojileri’, ‘sürdürülebilirlik’ ve ‘ticari operasyonlar’ oldu.

Futuremark 2023 start-up yarışı düzenlendi. MEXT Teknoloji Merkezi’nde 15 Aralık’ta düzenlenen yarışın odak noktaları ‘üretim teknolojileri’, ‘sürdürülebilirlik’ ve ‘ticari operasyonlar’ oldu. Farklı alanlarda faaliyet gösteren teşebbüslerin yenilikçi tahlillerinin iştirakçilerle paylaşıldığı müsabaka, girişimcilik ekosisteminin paydaşları tarafından ağır ilgi ile takip edildi.

“Türk start-upları uluslararası arenalara taşımak bir gurur”

PMI Türkiye Genel Müdürü Filiz Yavuz Diren, kendi iş modellerinde de start-upların değerli bir yeri olduğunu belirterek, “30 yılı aşkın müddettir ülkemizde gerçekleştirdiğimiz yaklaşık 1,5 milyar dolar yatırımla üretimde, ticari operasyonlarımızda ve tedarik zincirimizde fark oluşturacak sayısız projeye imza attık. İş modelimizi dönüştürürken, birlikte çalıştığımız start-upların kimileri bugün küresel ölçekte hizmet veriyor” dedi.

Futuremark 2023 üzere platformlar vesilesiyle Türk start-upları memleketler arası fonlarla bir ortaya getirmeye devam edeceklerini bildiren Diren kelamlarına şöyle devam etti: “FutureMark 2023 gibi organizasyonlarla, ülkemizden çıkan bu yenilikçi fikirleri geliştiren start-up’ları yatırımcılarla buluşturmaktan gurur duyuyoruz”.

“Türkiye girişim ekosistemi globale göre daha istikrarlı büyüdü”

FutureMark 2023’e mesken sahipliği yapan MEXT Teknoloji Merkezi Yönetici Yöneticisi Efe Fazilet: “Küresel start – up ekosistemi pandemi ve ekonomik zorluklar nedeni ile 2020 yılından beri dalgalı bir büyüme göstermesine karşın, ülkemizde tıpkı periyotta istikrarlı bir artış gözlemledik. Yatırımların yüzde 30’dan fazlasında yer alan CVC (Kurumsal Girişim Sermayesi)’lerin piyasada güçlü varlığı, gelen Ar-Ge teşvikleri ile GSYF’lerin kesimi desteklemesi ve Turcorn programı üzere yerli teşebbüslerin büyümesini hızlandıran teşebbüsler bu büyümenin devamlılığını da sağlamakta. Bilhassa oyun ve fintech üzere başı çeken alanlarda 300’den fazla şirkete yatırım yapıldı. Önümüzdeki devirde iklim teknolojileri ve deep tech öne çıkacak.”

Birinciliği elde eden Pivony ile müşteri yorumları tahlili otomatikleşiyor

Futuremark 2023 start-up yarışına 60’tan fazla teşebbüs müracaat yaptı. Müracaatta bulunan teşebbüslerin yarısının sürdürülebilirlik alanında tahliller geliştirmeleri dikkat çekti.

Yarışmada birinci olan Pivony, daima değişen müşteri beklentilerinin yalnızca birkaç tıklamayla anlaşılmasını sağlayan tüketici zekası platformu sunuyor. İkinciliği, endüstriyel uygulamalara yönelik olarak objelerin interneti tabanlı sızıntı testi tahliliyle Adlema, üçüncülüğü ise şirketlerin maliyetlerini azaltarak, takım, ekipman ve güç verimliğini artıran bulut tabanlı önleyici bakım, güç ve varlık idare tahlili ile WorkyBe aldı. Derece alan teşebbüsçüler elde edecekleri maddi dayanağın yanı sıra, İsviçre, Lozan’daki bir merkezde takviye ve iş birliği programlarına katılabilecek.

İSTANBUL Haberleri

Güncel ULUSAL HABER

Kaynak: IHA